LOGOWANIE
Zapamiętaj mnie

MANEKU - Co kryje w sobie las Aokigahara?

Co kryje w sobie las Aokigahara?


Ciekawostka
08/04/2016
Las Aokigahara (青木ヶ原), który można spotkać również pod nazwą „Morze Drzew” (樹海) jest lasem mieszanym znajdującym się na terenie Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu w Japonii. Jego dokładniejsza lokalizacja to środek będący między jeziorami Shoji i Sai (należącymi do Pięciu Jezior Fudżi).
Obszar, który obejmuje las to około 30-35 kilometrów kwadratowych. Ciekawostką jest to, że cała ta roślinność jest na podłożu z zastygniętej lawy, a gęstość tamtejszych drzew jest tak olbrzymia, że wewnątrz obiektu słychać tylko i wyłącznie jedną wielką ciszę, a wszelkie odgłosy z zewnątrz zostają całkowicie wygłuszone. Ten fakt owija las tajemniczą atmosferą..

No właśnie, a co dalej? Czy słyszałam słowo: tajemniczość? Jaką rzecz skrywa w sobie Aokigahara?


Otóż Morze Drzew jest owiane mroczną aurą ze względu na nazwę, z którą zwykle jest kojarzone – chodzi tu o Las Samobójców. Jest on uznawany za jedno z najmroczniejszych miejsc świata. W ciągu roku życie odbierają tu sobie setki osób. Tuż przy granicach lasu widnieją liczne tablice i znaki z ostrzeżeniami „Pomyśl, nim postanowisz się zabić”. Zaraz po przejściu kilku metrów w głąb można dostrzec pierwsze części garderoby, kości, butelki po napojach alkoholowych, dokumenty oraz inne pozostałości po zmarłych. Im głębiej zapuszczasz się w to straszne miejsce, tym więcej tego typu rzeczy widzisz.
Opowiada o tym legenda, która głosi, że przez dużą ilość żelaza w glebie, ludzie przychodzący do lasu z kompasami tracili nad nimi kontrolę. Kompasy zwyczajnie się psuły prowadząc swoich właścicieli na śmierć w środku Aokigahary.

Pomimo tego wszystkiego Las Samobójców zasługuje na plusa przez korzyści turystyczne. Można w nim zobaczyć jaskinie lawowe (Fugaku, Narusawa, Ryuuguu, Koumori-ana).

Jestem ciekawa czy ktokolwiek z Was miałby ochotę kiedyś zwiedzić to miejsce pełne tajemnic, ale i niebezpieczeństw..
Na zakończenie dodam parę zdjęć dla zainteresowanych (nie polecam osobom o słabych nerwach) :Aiko Umari
Punkty: 15655

KOREKTA / EDYCJA: Erez