LOGOWANIE
Zapamiętaj mnie

UPDATE command denied to user 'hitoshiiunmod1'@'10.7.20.39' for table 'mnk_articles'
MANEKU - Czym jest Vocaloid?

Czym jest Vocaloid?


Ciekawostka
28/03/2016
Większość osób interesujących się m&a na pewno spotkała się z Vocaloidami. Nie przedłużając. Vocaloid to syntezator śpiewu, który został stworzony przez firmę Yamaha. Pozwala użytkownikowi na tworzenie przebiegów śpiewu poprzez wpisywanie tekstu, który ma być zaśpiewany, oraz melodii. Vocaloid to program przeznaczony na komputery osobiste. Zostały w nim połączone technologie syntezy mowy i dźwięku. Oferowany jest w wielu wersjach, różniących się barwą głosu oraz językiem. Program doczekał się trzech generacji pod nazwami: "Vocaloid", "Vocaloid 2" oraz "Vocaloid 3". Druga i trzecia generacja zawiera dużą ilość usprawnień, oraz bardziej realistyczne głosy. Pierwsza wersja syntezatora została wydana w 2004 roku, a autorem vocaloidów jest Yamaha Corporation. Obecnie VOCALOID™ jest syntezującym fenomenem, który przyczynił się do powstania nowych muzyków, albumów, figurek, a nawet koncertów.Character Vocal Series


Character Vocal Series to seria Vocaloidów 2 składająca się z trzech pozycji (aktualnie jednych z popularniejszych) - Hatsune Miku, Rin i Len Kagamine, oraz Luka Megurine, a wkrótce także CV04. Każdej z tych postaci została przydzielona postać w stylu anime i specyfikacje, np. wiek, wzrost, waga i styl muzyki jaki preferują, a do którego najbardziej się nadają. Barwy ich głosów zostały zaprogramowane przez firmę Crypton Future Media, która współpracuje z Yamahą.Miku Hatsune - jest to druga wersja drugiej generacji programu Vocaloid, a pierwsza postać z serii Character Vocal Series. Tłumaczenie jej imienia i nazwiska brzmi "pierwszy dźwięk przyszłości". Oprogramowanie Hatsune jest przystosowane głównie do tworzenia muzyki J-pop, ale nie przeszkadza do do użycia go w innych gatunkach muzycznych. Dużą popularnością cieszy się filmik, na którym Miku trzyma dymkę (rodzaj cebuli), często uważaną za pór i śpiewającą przy tym utwór levan Polkka.Rin Kagamine oraz Len Kagamine - trzecia wersja programu Vocaloid 2 w której są głosy dwóch postaci – Rin oraz Len. Często błędnie są uważani za rodzeństwo, ale tak na prawdę są lustrzanymi odbiciami. Ich nazwisko - Kagamine, oznacza po japońsku "lustrzany dźwięk", zaś ich imiona to gra słów i oznacza kierunki – lewy i prawy. Paczka zawiera dwa zestawy głosów: jeden dla Rin, a drugi dla Lena, obydwa zapewnione przez aktorkę głosową Asami Shimodę i mimo, że oprogramowanie zawiera dwa głosy, kosztuje tyle samo co Hatsune Miku.Luka Megurine - trzeci Vocaloid z serii Character Vocal Series. Jej nazwisko to kombinacja Meguri (jap. krążyć) i Ne (jap. dźwięk). Głos zawarty w oprogramowaniu przypomina głos 20-letniej dziewczyny. Jej wygląd został zaprojektowany przez artystę mangowego Kei Garou, który zrobił projekty Miku, Rin i Lena.
Gackpoid i Megpoid


Oprócz serii Character Vocal Series istnieją dwie osobne edycje Vocaloida, który zostały zilustrowane w stylu anime. Różnią się tym, że ich głosy są wzorowane na słynnych japońskich artystach. Przeniesienia głosu artystów do Vocaloida podjęła się firma Internet Co., Ltd.

Gakupo Kamui - Gackpoid –głos tego vocaloida jest wzorowany na głosie japońskiego wokalisty Gackta. Został ukazany ukazany jako długowłosy samuraj ubrany w samurajski strój. Jego postać przypomina Alto Saotome z anime Macross Frontier.
Gumi - Megpoid – jej głos jest wzorowany na głosie japońskiej wokalistki Megumi Nakajimy. Jej postać jest podobna do Ranki Lee z anime Macross Frontier, której głosu udzielała Nakajima.Emiris
Punkty: 2540