LOGOWANIE
Zapamiętaj mnie

MANEKU - Dere, Dere, Dere... Co to w ogóle jest?!

Dere, Dere, Dere... Co to w ogóle jest?!


Ciekawostka
02/04/2016
Główne rodzaje osobowości w anime to tzw. dere. Słowo pochodzi od japońskiego deredere, będącego onomatopeją na zakochanie się.~
Nikt nie chce być taki sam, jak wszyscy wokół, niestety nie każdy może wyruszyć na poszukiwanie własnej oryginalności. Tak właśnie muszą się czuć postacie w anime, które mają z góry nakreślone pewne typy osobowości.
Dobrze znana jest nam Yuno Gasai, najlepszy przykład YANDERE. A czym tak naprawdę jest Yandere? Przekonajmy się...

Yandere


Najbardziej znaną yandere jest Yuno Gasai z "Mirai Nikki".Yanderu w języku japońskim oznacza bycie chorym. W przypadku osobowości yandere chodzi o chorobę psychiczną.
Ej, ej.. ale nie zapominajmy o "deredere" czyli onomatopei "zakochania się".
Yandere jest cicha i spokojna, każda jak każde inne... Do momentu, w którym się nie zakocha. Yandere chce mieć swojego ukochanego tylko i wyłącznie dla siebie. Jest gotowa dla niego zabić tylko po to, aby żadna inna dziewczyna nie mogła go mieć. Możemy sobie to tłumaczyć zazdrością, lecz wcale nie o to tutaj chodzi.
Typ osobowości yandere ostatnio zyskał na popularności dzięki grze „Yandere Simulator”, w której gracz, kontrolując yandere, musi śledzić jej ukochanego i eliminować wszelką potencjalną konkurencję.
"Królową" yandere jest Yuno Gasai z "Mirai Nikki", ale też są yandere z anime takich jak "Shiki" lub "Kuroshitsuji".
Nie ukrywajmy, ta miłość może być naprawdę porąbana. :D


Tsundere


"Tsundere" to termin pochodzący od Japońskiej onomatopei na wywyższanie się - "tsuntsun".
Taka postać jest bardzo dumna, nie może pozwolić aby to, co zrobi lub myśli zaszkodziło jej wizerunkowi. Jednak wszystko się zmienia, gdy tsundere się w kimś zakochuje.
Nie chcąc tracić swojej dumy zaczyna walczyć z bardzo silnym uczuciem, które ją spotkało. Zazwyczaj kończy się to wymawianiem zdań takich, jak: „Wcale nie zerwałam tego kwiatka dla ciebie… Po prostu go gdzieś znalazłam i nie chce mi się go nosić”, lub po prostu nazywania kogoś idiotą, głupkiem ("baka"). Najlepsze przykłady Tsundere można zobaczyć w "Toradorze" lub "Fate/Stay Night".
JEST TEŻ MĘSKI ODPOWIEDNIK TSUNDERE! Ciekawe, co? ;) Pochodzi on z anime "Hetalia"


Kuudere


Tsundere wydaje się nam spokojna i cicha, prawda? Kuudere taka jest naprawdę. Sam termin pochodzi od sposobu, w jaki Japończycy wymawiają angielskie słowo cool – kuuru.
Ciężko taką osobę zmusić do okazywania jakichkolwiek uczuć, nawet przy osobie, w której jest zakochana. Kuudere zawsze zachowuje stoicki spokój, przez co niektórym może wydawać się naprawdę nudną postacią.
Kuudere można spotkać m.in. w "Code Geass" a męskie odpowiedniki pojawiły się w "Bleach"


Dandere


Dandere jest bardzo nieśmiałą osobą. Chce uczestniczyć w rozmowach, spotkaniach, lecz bardzo się wstydzi lub boi. Woli rozmawiać sam na sam, niż w grupie, może się wtedy również stać słodka i o wiele bardziej radosna.(Eh... jakbym widziała siebie)
Dandere znajdziemy w "Naruto", "Fairy Tail" czy też "Durarara!"

✨女神✨
Punkty: 5795

KOREKTA / EDYCJA: Erez, Yuu