LOGOWANIE
Zapamiętaj mnie

UPDATE command denied to user 'hitoshiiunmod1'@'10.7.20.127' for table 'mnk_articles'
MANEKU - Majtki na głowie? Tak wygląda japońska moda...

Majtki na głowie? Tak wygląda japońska moda...


Ciekawostka
28/03/2016
Hej! Dziś napiszę o japońskiej modzie.
Dobrze wiemy, że w Japonii ludzie nie zwracają szczególnej uwagi na to jak kto wygląda. Każdy zajmuje się sobą, a moda w tamtym kraju czasem jest naprawdę... dziwna.
Japończycy mają obowiązek noszenia mundurków w pracy oraz w szkole. By nie zgubić swojej osobowości, tuż po powrocie do domu zrzucają nudne stroje i zastępują je - delikatnie mówiąc - niebagatelnymi kreacjami. W cenie jest wszystko, co kojarzy się z bajkowym światem. W grę wchodzą nie tylko postaci anime, ale również księżniczki Disneya i dopasowywanie się do klimatów starej baśni.
Dla mieszkańców innych części świata moda japońska opływa przesadą: zbyt wiele gadżetów, nadmiernie jaskrawe kolory, mnóstwo warstw ubrań, żadnego skrępowania. Jesteście ciekawi, jakie są najpopularniejsze trendy w tym kraju?
Spójrzcie:

✧ "Kaopan" to fachowa nazwa na noszenie majtek na głowie... a właściwie to twarzy.Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chodzą tak na co dzień po ulicach Japonii.

✧ "Ganguro" opiera się na wielkim kiczu, czyli bardzo mocno tlenionych włosach i nienaturalnej, pomarańczowej opaleniźnie.Stolicą Ganguro jest Tokio, na szczęście teraz ta moda odchodzi w zapomnienie... Bardzo, bardzo powoli.

✧ Jest też moda opierająca się na tym iż jeżeli nosi się rajstopy, zakolanówki, skarpety... To nie zdejmuje się nazwy firmy. To jak chodzenie z metką. Nie ma na to fachowej nazwy.✧ "Decora" polega na zakładaniu na siebie jak NAJWIĘKSZEJ ilości ubrań, nic skomplikowanego.✧ Gotycki arystokratyzm to trend naśladujący modę z XVIII wieku artystycznej bohemy. Też nic skomplikowanego.✧ "Cosplay" CZYLI COŚ CO ZNAMY! Jest to przebieranie się za postaci gier, anime, filmów. Jest to praktykowane w wieku krajach. Są także na to osobne konwenty mangi i anime gdzie właśnie w Cosplayach się przychodzi.✧ "Yaeba" to coś co może nas zszokować. W dzisiejszych czasach każdy marzy o IDEALNIE prostych zębach, lecz w Japonii jest nieco inaczej.
DZIEWCZYNY CHODZĄ NA SPECJALNE ZABIEGI ABY MIEĆ KRZYWE ZĘBY.
Jest to, według nich, bardzo urocze.✧ "Mori" to moda opierająca się na ubieraniu się o tematyce zaczarowanego lasu, zaczarowanego świata.✧ Ludzie niekiedy wstrzykują sobie sól fizjologiczną pod skórę. Efekt znika po kilku godzinach... lecz jest to bardzo przerażające.✧ "Lolita" w prawdzie może to być określenie osoby, ale też i mody. Jakiś czas temu panowała moda na GOTYCKIE LOLITY. Gotyckie Lolity, niczym nie różniły się od innych lolit... tylko tym, że są gotyckie.
Wyzywające, skąpe ciuszki do dla nich nic nowego.✧ "Hime gal" jest inspirowane bajkami Disneya gdzie uboga dziewczyna zdobywa serce księcia i jej życie staje się idealne. W Japonii jest podobnie. Panie chcą wyglądać tak, jakby wybierały się na bal.... Niektóre kobiety na siłę szukają zamożnego mężczyzny tylko po to aby je utrzymał i je rozpieszczał.✧ "Otaku" to zagorzały miłośnik. Obiekt westchnień dowolny - aktorka, gra komputerowa, zespół muzyczny. Najważniejsze, by zebrać jak najwięcej gadżetów fanowskich i wykleić nimi pokój. A Wy jesteście Otaku? ;)✧ Wiemy, że powietrze w Tokio jest dość zanieczyszczone... Ale fakt jest taki, że w wielu innych krajach, miastach jest gorsze powietrze. Nie zakłada tam się maski po to aby odizolować się od smogu, zanieczyszczeń...
▽Po pierwsze: TAKA MASKA JEST W STANIE OGRZAĆ TWARZ
W sklepach sprzedają rozmaite maski, w pieski, kotki, z anime, filmów, NIEKTÓRE MAJĄ NAWET DODATKOWE PODUSZECZKI OGRZEWAJĄCE TWARZ
▽Po drugie: W Japonii ludzie bardzo dbają o higienę, dlatego gdy są przeziębieni zakładają maseczkę, aby nie zarazić innych✧ W Japonii można często spotkać ludzi z ogonami. Firmy prześcigają się w kolekcjach różnych ogonków w komplecie z uszami. Szkoda, że w Polsce tego nie ma. Miejmy nadzieję, że za jakiś czas też będziemy mogli zakupić taki ogonek. <3Ogony i uszka są słodkie i zalotne. <3

To wszystko co chciałam powiedzieć o japońskiej modzie. Dziwne co? Dziwne ale jednocześnie urocze. (─‿‿─)

✨女神✨
Punkty: 5795