LOGOWANIE
Zapamiętaj mnie

MANEKU - Hachiko – Niesamowity Akita

Hachiko – Niesamowity Akita


Ciekawostka
28/03/2016
Witam!

W tym artykule chciałabym przedstawić wam historię wspaniałego psa rasy akita -Hachiko. Jest to jedna z najstarszych ras uważana w Japonii za symbol ucieleśnionej wierności. Zyskały taką symbolikę dzięki naszemu Hachiko.
Hachiko (urodzony w 1923 roku) wraz ze swoim właścicielem przyjechał do Japonii. Pan Hidesaburō Ueno (jego właściciel) pracował na wydziale rolnictwa. Pies każdego ranka odprowadzał profesora na dworzec i po południu witał go ponownie. Dwa lata od urodzenia Hachiko jego właściciel nagle zmarł podczas pracy. Pies przez kolejne 10 lat przychodził co dzień w to samo miejsce oczekując mężczyzny, który się już więcej nie zjawiał. W 1935 Hachika znaleźli martwego na miejscu, gdzie tak cierpliwie czekał. Na dworcu kolejowym Shibuya w Tokio od 1948 roku stoi posąg Hachiego, który przypomina miłość i wierność tego psa do swojego pana.

Historia naszego bohatera została zekranizowana pod tytułem „Mój Przyjaciel Hachiko”. Film opowiada historię psa oraz jego przywiązanie do właściciela. Ogólnie fabuła filmu lekko się różni do jego prawdziwej historii. Na przykład tym, że w filmie właściciel znajduje Hachiego na dworcu, a w oryginale przyjeżdża z nim do Japonii. Kolejną różnicą jest to, że bohaterowie nie są Japończykami, ale Amerykanami.

Film jest naprawdę godny polecenia, zwłaszcza na melancholijne wieczorki.


magda2807
Punkty: 1530