LOGOWANIE
Zapamiętaj mnie

MANEKU - 2x2, nowy kanał dziecięco-młodzieżowy

2x2, nowy kanał dziecięco-młodzieżowy


News
19/08/2016
Od 1 września 2016 roku, wystartuje w Polsce nowa stacja telewizyjna 2x2. Stacja stworzona przed firmę Romwer, będzie kierowała swój program do starszych dzieci i młodzieży. Zadebiutują tam całkiem nowe animacje, nie emitowane wcześniej w Polsce, jak i starsze znane nam klasyki. Wsród nich znajdą się też animacje z Kraju Kwitnącej Wiśnii, które będą emitowane dzięki współpracy z Anime Eden, które jest dystrybutorem takich produkcji jak „Sailor Moon” czy „5 centymetrów na sekundę”. Pojawią się również teledyski i programy o grach video, wraz z relacjami z konwentów. Sama stacja reklamuje się jako alternatywa dla ludzi zniesmaczonych ramówkami wielu kanałów dziecięco-młodzieżowych.

Wśród premier animacji, mają tam zagościć takie tytuły jak:

„Służąca przewodnicząca” (jap. 会長はメイド様!, Kaichō wa Meido-sama!) - Liceum Seika, niegdyś będąca placówką tylko dla chłopców, staje się koedukacyjna, ale 80% jej uczniów nadal stanowią mężczyźni. Wszystko zmienia się, gdy po raz pierwszy w historii szkoły dziewczyna zostaje przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Jest jednak coś o czym nikt nie wie... Misaki Ayuzawa po szkole dorabia w maid cafe!

„K-ON!” (jap. けいおん! Keion!) - Ritsu, Mio i Mugi, prowadzące szkolny klub muzyki lekkiej, borykają się z problemem braku członków. Niespodziewanie postanawia dołączyć do nich nowa uczennica Yui, pewna, że jej umiejętności gry na kastanietach wystarczą, by została przyjęta do klubu. Dziewczyny jednak są przekonane, że mają do czynienia z utalentowaną gitarzystką.

Pojawią się również materiały tworzone przez youtuberską grupęAntygaming, specjalizującej się tworzeniem materiałów poświęconej elektronicznej rozrywce i materiałom pokrewnym. Tworzą oni materiały publicystyczne, komentując na bieżąco wydarzenia w branży elektronicznej rozrywki. Regularnie odwiedzają najważniejsze branżowe wydarzenia po to, aby możliwie najrzetelniej pokazać Wam co jest na topie w świecie gier.

2x2 ma nadawać całą dobę, w jakości HD, w języku polskim z możliwością wyboru oryginalnej wersji językowej z napisami. Programy nie będą przerywane blokami reklamowymi. Kanał będzie nadawany w wybranych sieciach kablowych i nic na razie nie wiadomo czy będzie on również dystrybuowany drogą satelitarną.

Zaczął już funkcjonować fanpage na Facebooku i profil na Twitterze. Niedługo zostanie uruchomiona strona internetowa 2x2tv.pl, czyli najpewniej w dniu premiery stacji.Zenjou
Punkty: 5735