LOGOWANIE
Zapamiętaj mnie

MANEKU - Najdziwniejsze kawiarnie w Japonii

Najdziwniejsze kawiarnie w Japonii


Ciekawostka
29/07/2016
Pewnie wielu z Was podczas oglądania anime bądź czytania mang trafiało na różne, nietypowe kawiarenki tematyczne. Pozostawało jedno pytanie, a mianowicie - Czy one na prawdę istnieją? Odpowiedź jest prosta i chyba nie zdziwię Was, jeśli odpowiem pozytywnie!

Największą popularnością cieszą się oczywiście tz. Maid Café (メイドカフェ) bądź też Meido Kissa (メイドカフェ). Są to kawiarnie, w których panuje ciekawy i przytulny klimat, a wszystko w nich jest urocze i przesłodzone - wliczając w to kelnerki w strojach pokojówek, bez których tego typu kawiarnie nie miałyby sensu. Dziewczyny będące obsługą w takim miejscu są zwykle uczone specjalnych układów choreograficznych, gestów, a także zwrotów, które wypowiadają. Jak to mawiają Japończycy - w Maid Café wszystko musi być 'kawaii'. Im bardziej słodko, tym lepiej.~

~ ~ ~


Kolejnym rodzajem kawiarni, który można podpiąć pod ten sam gatunek jest Kawiarnia Cospley'owa. Miejsce to nie różni się zbytnio od wspomnianej przed chwilą Maid Café - ma ono niewielką różnicę. Kelnerki w tych kawiarniach wyglądają bardzo podobnie, ale mogą być jednocześnie postaciami z anime, a sam wystrój nawiązuje do tematyki cosplay'u.

~ ~ ~


Japonia jako kraj wysoko rozwinięty jest również w stanie pozwolić sobie na Kawiarnię Robotów, w której jak sama nazwa wskazuje, klient jest obsługiwany przez roboty. Ponadto człowiek przebywający w niej, ma również możliwość zobaczenia walk robotów humanoidalnych. Goście tej oto knajpki mówią, że tak niecodzienna gra świateł i wykorzystanie dużych maszyn w takim miejscu jest bardzo ciekawym i nowoczesnym pomysłem.
~ ~ ~


Co powiecie na drobną zmianę klimatu? Macie wśród swoich znajomych typowych graczy lub jakiegoś wampira? A może sami należycie do grona tych osób? Jeśli tak to następne dwie propozycje są właśnie dla Was!

Kawiarnia dla Graczy zwana przez innych "8-bitową" jest dużą konkurencją jeśli chodzi o tą z pokojówkami! Nie wierzycie? Już Wam mówię dlaczego! Jest to lokal, w którym nie tylko zjecie niesamowite pyszności nawiązujące nazwami do dań z gier, ale także macie pełne prawo do przetestowania nowych konsoli! Wydaje mi się, że nie jeden 'gamer' dobrze by się tu poczuł.

~ ~ ~


Jako prawie przedostatnią zaprezentuję Wam Kawiarnię dla Wampirów! Wyglądem przypomina ona olbrzymie gotyckie jadalnie, które mimo wszystko są eleganckie i schludne. Co więc jest w niej takie interesujące? Zdecydowanie - krwiste jedzenie podawane w naczyniach w kształcie trumny.~ ~ ~


Następna zdobycz, czyli "Alcatraz" znajduje się w dzielnicy Shibuya. Każdy wie, że w Kraju Kwitnącej Wiśni szaleńców nie brakuje, dlatego też dostali oni lokal, który swoim wyglądem odstrasza wszystkich innych, a tym samym przyciąga wielu turystów. Swoją popularność zyskał dzięki wystrojowi stylizowanemu na szpital psychiatryczny połączony w więzieniem! Słynie z dużej atrakcyjności, a oprócz ciekawego sposobu podawania jedzenia z pewnością każdy, kto odwiedza to miejsce dostanie dużą dawkę adrenaliny. Chociażby samo zawołanie kelnerki tutaj (która przykładowo będzie miała wbitą sztuczną siekierę w głowę) wiąże się z tym, że trzeba mocno walić w kraty celi, w której dostaniecie swój stolik. Dodatkowo Wasz posiłek może zostać przerwany tz. "zabawą", podczas której gasną światła, na terenie budynku słychać straszliwe krzyki, a prosto na Ciebie może wbiec jeden z zakrwawionych pracowników z piłą mechaniczną w ręce - oczywiście sztuczną!


Jest jeszcze wiele innych typów takich jak: kawiarnia samurajów, okularników, kocia oraz sowia, ale na tym ten artykuł dobiega końca, bo wymieniać można w nieskończoność - przecież to Japonia! Jestem ciekawa, który z tych obiektów najchętniej byście odwiedzili c:


Aiko Umari
Punkty: 15655