LOGOWANIE
Zapamiętaj mnie

MANEKU - Lolita Fashion

Lolita Fashion


News
16/07/2016
W Japonii rozwijają się najróżniejsze style, mody, subkultury i pomysły na siebie. Dlaczego miałoby zabraknąć żywych laleczek chodzących po ulicach?
Zaczynając ogólnie - Lolita, jest to moda oparta na epoce wiktoriańskiej. Styl ten cechuje się skromnym wyglądem, skupiając swoją uwagę na dbałości co do jakości materiałów i produkcji odzieży. W latach 90. moda ta zaczęła być szerzej znana dzięki zespołowi Princess Princess i innym mu podobnym, działającym w tym okresie, dzięki członkom noszącym ubrania zainspirowane modą lolita.
Wyróżnia się kilka rodzai Lolity:
• Gothic Lolita
• Sweet Lolita
• Classic Lolita
• Punk Lolita

GOTHIC LOLITA

Nawiązuje do mody gotyckiej jako całości, styl opiera się głównie na stylu gotów inspirowanym strojami z epoki wiktoriańskiej. Dominuje tutaj kolor czarny.

"Smokey eyes" lub po prostu oczy starannie podkreślone eyelinerem i czerwone usta to typowy makijaż charakteryzujący ten rodzaj lolity. Jeśli chodzi o fryzury, tutaj jest dowolność, jednak najpopularniejsze są loki.

Przechodząc do ubrań.. gorsety, długie suknie w kształcie dzwonu, podkolanówki, pończochy, ciemne koronki, wiązane buty na obcasie, falbanki (serio dużo falbanków...) i koszule z żabotem ( wszystko koniecznie w ciemnych kolorach, nie wyobrażam sobie Gothic Lolity w różu ;-; ) to jest to, na czym powinno się skupić zaraz po makijażu.

Co do dodatków zazwyczaj są to chokery (naszyjniki przypominające obrożę), torebki w kształcie nietoperzy czy trumien, kapelusze z różami i siateczkami, biżuteria z krzyżami, symbole religijne oraz różne wachlarzyki i parasolki z koronki.
SWEET LOLITA

Sweet Lolita jest kompletnym przeciwieństwem Gothic Lolity. Tutaj chodzi głownie o zachowanie jak najbardziej dziecięcego wyglądu. Możemy kombinować z barwami jak tylko nam się podoba. Najlepiej, żeby były to kolory jasne, pastelowe.

Tu nie potrzeba dużo, jeśli chodzi o twarz. Wystarczy delikatny makijaż, w końcu dzieci nie malują się tak, jak kobiety. Często osoby ubierające się w ten sposób eksperymentują z fryzurami, dlatego wychodzą niekiedy bardzo dziwne.. Najpopularniejszym upięciem są jednak dwie kitki.

Sweet Lolitę można chyba najszybciej rozpoznać. Tym, co charakteryzuje ten styl są kwieciste wzory, ozdoby w kształcie słodyczy, owoców i roślin, kokardki, wstążki, spinki, bransoletki na gumce, różyczki do włosów, torebki-pluszaki, kolorowe rajstopy, kolanówki.. wszystko, co uwielbiają dzieci w pięciuset kolorach. Co do butów, najpopularniejsze są pastelowe balerinki lub pantofelki z mnóstwem kokardek.

Popularnym motywem Sweet Lolity są odniesienia do Alicji w Krainie Czarów i innych klasycznych baśni, charakteryzując się na główne bohaterki. Generalnie chodzi o to, żeby być jak najbardziej uroczym.CLASSIC LOLITA

Jest to bardziej dojrzały styl lolity, który skupia się na stylach z epok regencji i wiktoriańskiej. Kolory i wzory stosowane w strojach klasycznej lolity mogą być postrzegane jako coś między stylami Gothic a Sweet. Przeważają tu odcienie brązu oraz czerwieni.

Zastosowanie małych, skomplikowanych wzorów, jak również bardziej stonowanych kolorów tkanin i ogólnego wyglądu powinno być priorytetem. Lekki, delikatny makijaż jest odpowiedni. włosy najczęściej są rozpuszczone, podkręcone lub pofalowane.

Co do ubioru, jest on podobny do Gothic i Sweet Lolity, jednak bliżej mu do Sweet. Tak samo falbanki, kokardki, bufki, suknie we wzory słodyczy, jednak jest tego wszystkiego zdecydowanie mniej i bardziej ze smakiem. Zazwyczaj pojedyncze kokardki lub wstążki. W przeciwieństwie do innych stylów lolita, wiele spódnic ma kształt litery A zamiast typowego kształtu dzwonu.

Tutaj dodatki nie odgrywają dużej roli. Wystarczy kokarda na głowie, delikatny naszyjnik...Oczywiście, to nie tak, że automatycznie odrzuca się inne ozdoby. Kapelusze, zakolanówki i torebki również są bardzo popularne.PUNK LOLITA

Punk Lolita łączy elementy mody punkowej oraz lolita fashion. Dominują tutaj czerń oraz czerwień. Popularnym wzorem jest kratka i paski.

Co do makijażu... Niektórzy używają tylko eyelinera i cieni do powiek, inni doczepiają sztuczne rzęsy, tworzą różne wzory pod oczami, bawią się kolorami... Rzecz gustu. Androgyniczne fryzury są typowymi elementami stroju tego podgatunku.

Bardzo popularne są kraciaste spódniczki, kamizelki, koszule, sukienki zakończone falbanką, ćwieki, buty wyglądające na ciężkie (jakkolwiek to brzmi), krawaty, łańcuchy, szpilki, oraz ogólnie - poszarpane materiały.

Idealnym dodatkiem do takiego stroju są pluszowe kościotrupy, czy też inne maskotki w ubranku lub z motywem kości czy czaszki.

Akihiko
Punkty: 1540

KOREKTA / EDYCJA: Aiko Umari