LOGOWANIE
Zapamiętaj mnie

MANEKU - Japońskie słodkości

Japońskie słodkości


Ciekawostka
07/07/2016

Dziś postaram się omówić bardziej słodką stronę Japonii, czyli słodycze. Wiele z nich, bardzo mocno się różni od naszych europejskich odpowiedników, przez co nie jednego z nas zastanawia ich smak jak widzimy różnokolorowe, obce nam opakowania z nieznanymi dla nas znakami. Postaram się wam omówić kilka najpopularniejszych z nich.
Pocky – smakołyki stworzone przez firmę Ezaki Glico Company. Są to paluszki zrobione z ciasta biszkoptowego oblanego polewą o różnych smakach zachowując przerwę w którą możemy złapać nasz przysmak aby się nie pobrudzić. Po raz pierwszy, w 1966 roku powstały pocky o smaku czekoladowym. Słodycze szybko zdobyły swoją popularność i dzisiaj możemy je znaleźć w wielu różnych smakach np. truskawkowe, z jadalnych kasztanów, zielona herbata


Kit Kat – w jednym z moich poprzednich artykułów pisałem o tym że Japończycy musieli dać do piwa ryż przytaczając historie o konstruktorze śmigieł. Tak samo jest w przypadku kit kata którego trzeba było „zjaponizować” poprzez dodanie do niego zielonej herbaty.


Hello Panda – ciasteczka wypełnione kremem o smaku czekolady, zielonej herbaty (znowu), truskawki i w wielu innych smakach. Produkowane są od 1979 roku przez japońską firmę Meiji której ciasteczka z wizerunkiem pandy uprawiającej sport szybko zyskały na popularności eksportując swoje produkty do Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Kanady i na Bliski Wschód.


Zenjou
Punkty: 5735