LOGOWANIE
Zapamiętaj mnie

UPDATE command denied to user 'hitoshiiunmod1'@'10.7.20.39' for table 'mnk_articles'
MANEKU - Kim jest Otaku?

Kim jest Otaku?


Ciekawostka
02/05/2016
Jak pewnie zauważyliście dużo osób fascynujących się mangą i anime mówi na siebie "otaku". Otaku to miłośnik japońskiej popkultury, głównie m&a, gier komputerowych i vocaloidów. W naszym kraju uważamy to słowo za normalne i możemy się z dumą nim określać, jednak w Japonii już tak dobrze nie jest odbierane. W kraju kwitnącej wiśni słowo otaku ma negatywne znaczenie. Oznacza ono osobę, która poświęca swoje życie i nie widzi nic poza mangą i anime. Dlaczego? Wiąże się to z tragicznym incydentem, jaki miał tam miejsce.
Pewien miłośnik brutalnych pornograficznych anime i mang zamordował kilka młodych dziewcząt, wzorując się na tym, co zobaczył w swoich ulubionych produkcjach. Oprócz wyżej wymieniowego incydentu, jest jeszcze powszechna opinia, że Otaku są ludźmi antyspołecznymi.
W Japonii otaku można uznać za osobną subkulturę – mają oni swoje miejsca spotkań, żargon itp. Niektórzy z nich zaczynają później tworzyć własne mangi i anime. Założyciele Gainaksu, jednego z najbardziej znanych i poważanych japońskich studiów animacyjnych, wywodzą się właśnie z kręgu miłośników komiksu i animacji, a ich pierwszym sukcesem była krótka animacja stworzona na potrzeby konwentu.


Emiris
Punkty: 2540

KOREKTA / EDYCJA: Erez